Ajo që ka bërë De Niro për Meryl Streep tregon se çfarë zemre prej floriri ka aktori i Hollywood-it

Kur mendojmë për yjet e mëdhenj të ekranit të madh të Hollivudit, Robert De Niro është një nga të parët që na vjen në mendje. Ky aktor ka luajtur personazhe të ndryshëm që u bënë klasikë në mbarë botën, por ai fitoi zemrat tona me karizmën e tij të pabesueshme. Një dëshmitare e shkëlqyer është Meryl Streep, një nga të parat që provoi mirësinë e De Niros.

Pavarësisht karrierës së tij mbresëlënëse dhe popullaritetit të madh, De Niro nuk pushoi kurrë së qeni personi i thjeshtë që ishte përpara se fama t’i trokaste në derën e tij. Ai shpesh flet sesi nuk duhet t’i marrësh si të mirëqena mundësitë që të jep jeta: “Duhet të jesh shumë i kujdesshëm me famën, sepse është shumë e përkohshme,” tha ai në një intervistë.

Personaliteti i tij i madh magjepsi shumë personalitete të Hollivudit. Ai ka miqësi të mrekullueshme, por miqësia më e njohur dhe ajo që pëlqejnë më shumë fansat është ajo e Meryl Streep.

Meryl shfaqej në shfaqje të vogla dhe ishte e dashura e John Cazale në atë kohë. Cazale ishte një aktor i madh. Ai u shfaq në The Godfather dhe ata ishin vërtet të dashuruar. Por çifti kishte probleme financiare. Këto u përkeqësuan kur mësuan se John vuante nga kan!ceri terminal dhe ata nuk ishin në gjendje të mbulonin shpenzimet mjekësore. Në atë kohë, ata patën mundësinë të punonin në filmin The Deer Hunter, me De Niro.

Për shkak të diagnozës së John, ekipi i prodhimit vendosi ta pushonte atë, pasi kostoja e sigurimit të tij mjekësor ishte shumë e lartë. De Niro vendosi ta parandalonte këtë duke iu ofruar të mbulonte sigurimin e tij. Ai gjithashtu tha se do të largohej nëse John pushohej nga puna dhe këmbënguli që skenat e Cazales të ishin të parat që do të filmoheshin, për ta lejuar atë të shkonte dhe të trajtonte sëmundjen e tij. “Ai ishte më i sëmurë nga sa mendonim, por doja që ai të ishte në film”, tha De Niro.

Ai akt dashamirësie preku zemrën e aktores. Kjo mund të çojë vetëm në lindjen e një miqësie të madhe mes dy fituesve të Oskarit. Gjatë gjithë karrierës së tyre, ata kanë luajtur së bashku në tre filma dhe publikisht kanë treguar mbështetje dhe respekt të madh për njëri-tjetrin. Në këto raste, ju mund të ndjeni butësinë dhe dashurinë e tyre për njëri-tjetrin, sepse një miqësi e tillë nuk është e lehtë për t’u gjetur.