Aktorja 76-vjeçare, Helen Mirren mbulon kopertinën e revistës “People”: Kurrë nuk e kam konsideruar veten të bukur

Aktorja 76-vjeçare, Helen Mirren është paraqitur në kopertinën e revistës “People” në të cilën ajo foli për atë që është tërheqëse për të.

Mirren tha se ishte habitur pasi mësoi për nderin e saj dhe nuk e konsideronte kurrë veten të bukur – veçanërisht në moshën e saj.

“Isha absolutisht e tronditur, siç themi ne në Angli. Unë kurrë nuk e kam konsideruar veten të bukur. Dhe në moshën time! Pra, u habita”, tha ajo.

Në kopertinë, ikona kishte veshur një veshje gri me flokët e saj të argjendtë të tërhequr prapa dhe buzëkuq rozë të lehtë, shkruan DailyMail.

“Mos më keqkuptoni – më pëlqen bukuria dhe më pëlqen të shikoj gjëra të bukura. Por nuk më pëlqen fjala bukuri pasi është e lidhur me industrinë e bukurisë – kozmetikë dhe produkte, kujdes për lëkurën dhe gjithçka tjetër – sepse mendoj se ajo përjashton shumicën dërrmuese prej nesh që nuk jemi të bukur”, tha aktorja.

Ajo më pas tha se ka njerëz tepër të bukur në botë dhe është një kënaqësi absolute t’i shikosh ata, mashkull apo femër.

“Njerëzit e bukur janë një mrekulli për t’u parë. Por shumica prej nesh nuk janë të bukur. Ne kemi gjëra të tjera, të cilat janë po aq të fuqishme sa bukuria”, tha Mirren, e cila fitoi një çmim ‘Oscar’ për aktoren më të mirë për rolin e saj në filmin e vitit 2006 “The Queen”.

Aktorja, e cili ka qenë një zëdhënëse e ‘L’Oreal Paris’ që nga viti 2014, ka ndërtuar një karrierë mbresëlënëse aktrimi në 55 vjet.

Pavarësisht karrierës së saj të nderuar, ajo ende e gjen veten nervoze përpara se të nisë një projekt të ri.

“Unë bëhem shumë nervoz për procesin e përditshëm”, tha Mirren, e cila luajti në filma duke përfshirë “The Long Good Friday”, “Elizabeth I dhe The Cook”, “The Thief”, “His Ëife”, & “Her Lover”.

Helen Mirren ecën në pistën për L’Oréal në Javën e Modës në Paris

“Takimi dhe ballafaqimi me njerëz të rinj. Dhe duke mos ditur nëse do t’i mbaj mend rreshtat e mia apo jo. Thjesht frikësohem shumë derisa të futem në lëvizjen e gjërave dhe më pas relaksohem”, shtoi Helen.

Pas mbylljes së një filmi, Mirren tha se nervat e saj janë qetësuar dhe ajo nuk lexon asnjë koment të mirë apo të keq. /Telegrafi/