Arsenal – Everton | Granit Xhaka starton nga minuta e parë, këto janë formacionet zyrtare

“Topçinjtë” si vendas takohen me Evertonin, në kuadër të ndeshjes së mbetur të javës së shtatë të Premier League. 

Futbollisti Granit Xhaka do të luajë nga minuta e parë për Arsenalin. 

FORMACIONET ZYRTARE:

Arsenal – Everton | Granit Xhaka starton nga minuta e parë, këto janë formacionet zyrtare

Arsenali synon fitore dhe të thellojë epërsinë në renditje.

Ndeshja luhet nga ora 20.45 në stadiumin “Emirates”.

Arsenali kryeson me 57 pikë, ka dy me pak se Manchester City dhe Evertoni është i 18-ti me 21.