Askush nuk bën dasma si shqiptarët, këngëtaren e njohur e mbulojnë me para nga koka te këmbët (video)

Ajo ka një vokal mahnitës dhe si e tillë është shumë e kërkuar në raste familjare si dasma, fejesa apo edhe thjesht koncerte. Fjala është për këngëtaren e muzikës popullore, Shkurte Gashi.

E ftuar në një dasmë së fundmi, video e këngëtares Shkurte Gashi është bërë virale në rrjet, teksa dasmorët e mbulojnë në euro.

Dhe në prerje jo më të vogla se 100 euro! Më poshtë mund të shihni videon, e cila na lë të kuptojmë edhe se sa e dashur është Shkurtja për publikun.SHIH VIDEON

Shkurte Gashi ka rrëfyer historinë se si është njohur me partnerin e saj, Albert Limanin me të cilin ka dhe një djalë. Këngëtarja ishte e ftuar në “Prive”, ku tregoi se shkak i njohjes së tyre ishte bërë një mesazh i gabuar i dërguar në Instagram.

“Njohja jonë ka qenë përmes kolegut tonë, Milot Llalloshit. Ai postoi një story në Instagram duke kënduar me një bandë. Dhe unë duke menduar se i kisha shkruar Milotit, i kisha shkruar Albertit. I shkrova: ‘Të lumtë Milot’. Pastaj më vjen një mesazh nga Albert Limani ‘Falemindeirt shumë’ dhe një zemër.”

I thashë ‘të lutem më fal se doja t’i shkruaja Milotit’. Mesazhi i dytë i Albertit ishte ‘S’ka gjë, faljet janë nga Zoti, mos ki dert se jam i joti’. Dhe thashë ç’më gjeti mua me të, kush e duron tani. Dhe unë e pyeta pastaj ‘çfarë do të thotë kjo?’. E më tha ‘do të thotë shumë, po nuk ka lidhje’.”, ka treguar këngëtarja.