Aventura e Duros zgjat shumë pak, Lushnja gjen direkt trajnerin e ri

Lushnja ka bërë një nisje të doët të sezonit të ri në Kategorinë e Parë. Rezultatet mungojnë dhe lushnjarët mbajnë vendin e 12 në renditje me vetëm 5 pikë në 6 ndeshje.

Përgjegjës kryesor për rezultatet e dobëta si kudo është trajneri dhe te Lushnja kanë njoftuar shkarkimin zyrtarisht të Klodian Duros.

Pas shkarkimit të trajnerit Duro, drejtuesit e Lushnjes nuk vonojnë të gradojnë stafin e ri teknik. Judmir Gazheli dhe Blerim Hasalla do të marrin drejtimin e ekipit të Lushnjes dhe detyra e tyre do të jetë të rikthejë skuadrën drejt fitoreve për të ndjekur objektivat e klubit.

Disfata ndaj Korabit nuk “përtypet” as nga ultrasit e Lushnjës. Sfida e vlefshme për javën e 5 të Kategorisë së Parë mes Korabit dhe Lushnjës, u mbyll me shifrat 4-1. Reagimi ka qenë i madh nga tifozeria por dhe figura të njohura në qytetin e Lushnjës.

“Delegatët Lushnje”, janë ultrasit e ekipit të verdhjeshil të cilët lundrojnë në fundin e tabelës me vetëm 5 pikë në 5 javë, dhe kjo për tifozerinë është e patolerushme.

Reagimi i tifogrupit: “Nese nuk mund te beni mire, mos vazhdoni te beni me keq se kaq. Premtimet boshe dhe fotot me kualitet te larte mbajini per vete se ne nuk na hyjne ne pune.

Kemi vite qe kerkojme privatizim, por fjalet tona bien ne vesh te shurdher. Boll me jabanxhinj qe e shohin Lushnjen si burim te ardhurash, sepse cdokush prej jush aty ku eshte eshte prej nesh, prej taksave tona.

Nese ju nuk ju vjen turp, te gjithve ne na vjen ta shohim ekipin ne ate renditje dhe ne kete gjendje. Per ne fajtor jeni te gjithe ju, ndersa ju gjeni kush eshte fajtori kryesor.

Krurrsesi nuk mund te vazhdojme te rrim duarkryq kur shohim tatepjeten qe na ka mar.
Pasionin tone, sakrificat tona, djersen tone, asnje prej jush nuk mund ta nenvlersoje sepse ju neser nuk do jeni, ndersa ne kemi qene, jemi dhe do vazhdojme te jemi ata qe e duam me pasterti kete klub dhe keto ngjyra!

Po reagojme per here te fundit, nese ju nuk keni turp, ne kemi! E pakta qe mund te beni, IKNI, nga i pari te i fundit! Lushnja lushnjarve, larg duart e pista te politikes nga KF Lushnja!”