Burri e braktisi në altar, nusja vazhdon dasmën: Punë e madhe, kisha shpenzuar shumë! U kënaqa vetëm

Në fakt nuk është hera e parë e braktisjeve në altar e as e fundit nuk do të jetë. E veçanta është se në këtë rast nusja e ka vazhduar dasmën e saj pa dhëndrin në krah. Nusja postoi një video të ditës së saj të dasmës, ku morën pjesë shumë nga miqtë dhe anëtarët e familjes së saj.

Në videon virale, nusja feston e vetme dasmën pasi i fejuari e la.Për të mos humbur kohën dhe paratë që i kushtoi dasmës së saj nusja vendosi të argëtohej pa dhëndrin e saj.

Ajo ka shkruar: “Edhe pse dita nuk shkoi sipas planit, nuk mund të lija që mundi që bëra për këtë ditë dhe një festë e mirë të shkonte dëm.

Dita ishte e mbushur me shumë të qeshura dhe shumë lot. Ashtu si çdo nuse tjetër, ajo eci në korridor me babanë e saj, kërceu rreth e rrotull në pritje dhe bëri foto dasme me miqtë dhe familjen e saj.

Për ceremoninë e saj të dasmës, zgjodhi këngën që thoshte: “Nëse ai nuk të do më, thjesht shko jashtë derë”.

Nusja ende nuk e di pse ish-i e la para dasmës së tyre. “Do të doja ta dija,” tha ajo në një interviste në TV në Mbretërinë e Bashkuar që ajo e ndau në llogarinë e saj. “Unë ende nuk kam dëgjuar nga ai se pse u largua.”

Ajo thotë se mësoi në orën 7 të mëngjesit të ditës së dasmës së saj se partneri i saj ishte larguar dhe që atëherë nuk ka dëgjuar më për të edhe pse familja e tij e ka konfirmuar se ai është mirë.

Ashtu si çdo nuse dhe dhëndër kanë kërcimin e tyre të parë, nusja e braktisur mendoi se do të vinte edhe momenti i saj, megjithatë, ajo nuk ishte në gjendje ta bënte këtë.Në vend të kësaj, ajo pati mundësinë që të kërcente për herë të parë me vëllezërit, babin dhe shoqëruesit e saj.

Ajo shprehu mirënjohjen e saj për të gjithë ata në video dhe postoi gjithë videot e kërcimit në rrjete sociale. Do guxonit ju të bënit të njëjtën gjë?