Capello ndryshon mendje mbi Milanin: “Pashë 3 javët e para dhe kam tjetër ide tani mbi Serie A”

Para fillimit të sezonit, Milan u përjashtua në garën e Scudettos nga shumë media. Megjithatë, pas tre ndeshjesh, opinioni i përgjithshëm duket se ka ndryshuar dhe Fabio Capello beson se kuqezinjtë mund të kenë sërish sukses.

Duke parë shanset, Interi mbetet favorit për të fituar këtë sezon të Serie A me shanset 1.6 herë më të larta. Pozicioni i Milanit është përmirësuar, por ata janë ende në 4 herë më shumë para, gjë që mund të vlejë një bast falë një oferte për regjistrim në skybet.

Në të vërtetë, djemtë e Stefano Piolit e kanë nisur mirë sezonin me dy fitore dhe një barazim (që erdhi kundër Atalantës). Interi dhe Juventusi, nga ana tjetër, nuk kanë lënë shumë përshtypje dhe gara e Scudettos do të jetë emocionuese.

Duke folur për Radio Rai, siç citohet nga MilanNews, trajneri legjendar Fabio Capello ndau mendimet e tij për garën për titull. Ai deklaroi se Milani ka shanse të mira për të përsëritur suksesin e sezonit të kaluar, por nuk do të jetë e lehtë.

“Fakti që asnjë skuadër nuk ka grumbulluar nëntë pikë pas tre ndeshjeve është një tregues se liga po bëhet më e barabartë. Dje pashë një ndeshje të mirë mes Fiorentinës dhe Napolit edhe pse i mungonin mundësitë e mëdha. Do të shohim disa lojëra të mira këtë vit, jam i sigurt.

“Nëse Milani mund ta fitojë sërish Scudetton? Ata e kanë nisur shumë mirë, ‘duhet të kene të njëjtën frymë dhe të njëjtën vëmendje si vitin e kaluar. Grupi është aty, pashë zëvendësimin e Leaos, i cili u largua paksa i mërzitur nga fusha, por e pranoi me qetësi”, tha ai.

“Do të ketë shumë ndeshje radhazi. Sapo njëra përfundon, duhet të përqendrohen te tjetra. Unë mendoj se do të jetë argëtuese, ndoshta edhe më argëtuese”, tha Capello!