Conference League/ Përplasje e dhunshme mes tifozëve holandezë dhe policisë, plagoset një efektiv

Tifozët holandezë njihen për dhunën e tyre të paprecedentë. Ashtu siç ka ndodhur edhe në qytete tjera ku ata kanë bërë tifozllëk, edhe në Tiranë kanë shkaktuar incidente.

Pasi rrahën një qytetar shqiptarë sot pasdite, te rruga “Mustafa Matohiti”, 200 tifozë të dhunshëm me shkopinj e gurë po përplasen me policinë.

Deri më tani është plagosur një efektiv i uniformave blu.

Përplasja ndodhi pasi policia i ndaloi dhe i ktheu mbrapa, pasi holandezët ishin për në rrethinat e stadiumit ku ndodhen tifozët e Romës.