Costacurta: “Giroud të heshtë! De Ketelaere? Mos u nxitoni! Ju nuk e mbani mend Kaka pas ndeshjes debutuese…”

Alessandro Costacurta ka komentuar Olivier Giroud në fund të ndeshjes mes Milanit dhe Dinamo Zagrebit. Sulmuesi qendror francez tha se ishte i lumtur që ishte në fushë dhe për të shënuar, por ai nuk ishte vërtet i kënaqur që duhej të largohej nga fusha dhe të zëvendësohej:

“Jam pak i zhgënjyer me zëvendësimin, por është normale që jam. shumë konkurrues. E kuptova që trajneri donte që unë të pushoja, por unë dua të jem gjithmonë në fushë. Është pasioni im dhe gjithmonë dua të luaj”.

Costacurta komentoi per mikrofonët e Sky Sport Italia: “Nuk më pëlqyen fjalët e tij. Nëse ai luan, të tjerët nuk luajnë. Mënyra se si luajti ndaj Dinamo Zagreb nuk me pelqeu, ndaj mund të qëndronte në stol dhe të pushonte…”.

“Milani po rritet nga ndeshja në ndeshje. Fitorja me dhjete në një fushë të vështirë të shtunën eshte shenje e dallueshme. Milani mund të ëndërrojë të fitojë sërish Scudetton, Liga e Kampionëve është tjetër gjë…”.

“Kritikat per De Ketelaere? De Ketelaere është një lojtar i shkëlqyer, por si të gjithë ai ka nevojë për kohë. Kaka bëri një debutim të mrekullueshëm ne Ancona, por nuk e pamë në San Siro për disa ndeshje dhe e mbaj mend mire…”.

“Fitorja ndaj Dinamo? Është një rezultat më i mirë se ndeshja. 3-1 është një rezultat i shkëlqyer, loja nuk ishte edhe aq e bukur. Në një moment skuadra e Piolit ishte e kufizuar në menaxhimin e lojës, ajo u tremb pak pas 2-1 dhe më pas e kontrolloi pas Pobega-s. Jo një lojë emocionuese, por ishte e rëndësishme të fitonin”.