Dest, çfarë po bën? Një gjest i pashpjegueshëm nga amerikani. Totalisht i përhumbur – VIDEO

Milani mbrëmë në Stamford Bridge ishte si nje “i panjohur” edhe përtej rezultatit. Kuqezinjtë hynë plotësisht në konfuzion nën sulmet e Chelsea dhe bënë gabime të përsëritura, padyshim të pazakonta për skuadrën e Stefano Piolit.

Kuqezinjtë kanë pranuar tre gola, por klubi londinez ka krijuar shumë raste të tjerë përveç atyre të finalizuara dhe ka dominuar kuqezinjtë larg dhe gjerë në çdo pjese të fushës. Ndër lojtarët më në vështirësi dje ishte Sergino Dest.

Ish-futbollisti i Barcelonës u vendos për të zëvendësuar të dëmtuarin Davide Calabria dhe nuk ishte në gjendje të bënte një paraqitje pozitive, duke vuajtur shumë. Për më tepër, në një moment të caktuar të lojës, amerikani u bë protagonist i një episodi të çuditshëm.

Kuqezinjtë e kishin rikuperuar topin dhe Kalulu shërben direkt por çuditërisht Dest e ndalon me dorë duke menduar se loja është ndërprerë dhe ndalon një goditje dënimi që askush nuk e kishte fishkëllyer!

Të gjithë janë habitur dhe lojtarët e Chelseat i drejtohen menjëherë arbitrit që padyshim jep faullin në favor të bluve. Një gabim përqendrimi që përmbledh shumë mirë ndeshjen e mbrëmshme.

Me Milanin dhe vështirësitë e theksuara nga skuadra kuqezi edhe për sa i përket vëmendjes dhe vendosmërisë për të qëndruar në lojë ndaj një kundërshtari që ka zmadhuar të gjitha mangësitë e skuadrës së Piolit në një moment emergjente