Dest, shfaqje në stërvitje: magjia i çmend tifozët në rrjetet sociale – VIDEO

Sergino Dest përfaqëson surprizën e madhe të merkatos së verës së Milanit! Një operacion me Barcelonën u hap dhe u mbyll brenda pak orësh. Maldini dhe Massara i dhanë Stefano Piolit një përforcim të madh për krahun e djathtë.

Pasi ka mbërritur për të zëvendësuar Alessandro Florenzin, i cili do të mungojë për 5 muaj për shkak të dëmtimit, Sergino Dest mund të plotësojë më shumë role në fushë.

Mbrojtës i krahut në të djathtë, të majtë, mesfushor krahu ose anësor sulmues. Milani ka siguruar një lojtar të ri fleksibël dhe të pajisur mire me tekniken baze, duke qenë se ka veshur me cilësi fanellat e Ajax-it dhe Barcelonës.

Paraqitja e tij e parë te kuqezinjtë u pa të martën e kaluar kundër Salzburgut. Një performancë jo e keqe, në të cilën Dest tashmë ka lënë të kuptohet për gjëra shumë të mira. Vetë Pioli ka deklaruar se tek amerikani ka parë disa karakteristika vërtet interesante.

Dhe këtë trajneri e përsëriti sot në një konferencë për shtyp, duke nënvizuar se është befasuar edhe nga aftësitë mbrojtëse të Serginos, duke shtuar se lojtari i ka rrefyer se i pelqen te luaje ne te majte. Tifozët presin ta shohin të përdorur me një farë vazhdimësie në fushë.

Shume thuhet për të te. Në vitin 2019, gjatë lëvizjes së tij te Barcelona, ​​Dest u pretendua se ishte një nga mbrojtësit më të fortë të krahut. Te Milan duhet ta njohim dhe ta zbulojmë.

Ndërkohë, ai kënaqet duke bërë pak magji në stërvitje në Milanello. E bukur dhe e shquar loja e tij me këmbët dhe si pasojë koshi i kapur nga kanalet zyrtare të klubit. Sergino Dest, për besimin dhe shoqërueshmërinë, duket se ka te Milan prej vitesh dhe madje edhe ne nje video tjeter ku shoket bejne shaka me te duke e futur ne mes, duket harmonia…

View this post on Instagram

A post shared by AC Milan (@acmilan)