Di Marzio: E kryer për rinovimin e Tonalit!

Milan është gati të ndjekë rinovimin e Rade Krunic me njoftimin e rinovimit te Sandro Tonalit. Një deklaratë në faqen zyrtare ka konfirmuar se boshnjaku e ka zgjatur afatin e tij deri në vitin 2025. Ai iu bashkua Milanit në verën e vitit 2019 dhe ka luajtur 91 ndeshje në të gjitha garat për kuqezinjtë, duke u bërë i njohur si një njeri i dobishëm për Piolin.

Di Marzio raporton se pasi merkato e transferimeve tashmë është mbyllur për një javë, drejtuesit e Milanit besojnë se është koha për të blinduar lojtarët tashmë në skuadër me disa rinovime kontratash.

Sot radha ishte e Krunicit, por nesër do të jetë edhe Sandro Tonali, i cili do të rinovojë deri në vitin 2027. Ai mbërriti në klubin e tij të fëmijërisë si një huazim fillestar nga Brescia në verën e vitit 2020, dhe me kuqezinjtë ai deri më tani ka grumbulluar 87 paraqitje dhe 5 gola plus 4 asistime.

Klubi e di se ai është shumë i lidhur me fanellën, por ai gjithashtu ka dëshmuar me paraqitjet e tij se meriton një rinovim edhe për pesë vite të tjera, me një rritje rroge gjithashtu.