“Dy gjëra janë të sigurta”! A do shkojë në Eurovizion këtë vit? Flet Elvana Gjata

Elvana Gjata ka sqaruar se nuk do të marrë pjesë në Festivalin e Këngës. Këngëtarja e dashur për publikun me anë të një postimi në Instagram, ka sqaruar se nuk do të marrë pjesë në Festivalin e Këngës.

“Nuk konkurroj këtë vit për Eurovision”, ka shkruar këngëtarja në Instastory. Ishte faqja “Eurovision Kosovo” që shkroi përmes një postimi se nga burime jo zyrtare kishte mësuar se ajo dhe Dhurata Dora synonin Eurovisionin.

Dyshimet u shtuan pasi menaxheri i Dhuratës, Ilir Balija i bëri “like” këtij postimi, veprim që u mor si një konfirmim për duetin e tyre.

Kujtojmë që Elvana mori pjesë në edicionin e 58-të të Festivalit të Këngës, vit që u shoqërua me polemika pasi ajo u rendit në vendin e dytë pas Arilena Arës.

Ajo ishte një ndër pretendentet më të mëdha për fitoren. Emri i saj si fituese e festivalit ishte lakuar për faktin se kënga me të cilën konkurroi “Me tana” u prit shumë mirë, ndaj fakti që u rendit e dyta, ishte një surprizë për të gjithë.

"Dy gjëra janë të sigurta"! A do shkojë në Eurovizion këtë vit? Flet Elvana Gjata

Gjithsesi mos këtë vit një vit tjetër jemi të sigurt që Elvana Gjata do fitojë Festivalin e RTSH-së në fundvit dhe do na përfaqësojë në Eurovizion.