Dy kërkesat e avokatit Ted Dimvula drejtuar Maldinit! Drejtuesi kuqezi i befasuar nga dalja nga skena e Mendes

Takimi që u zhvillua dje mes avokatit të Rafael Leaos, Ted Dimvula dhe drejtuesve të Milan nuk solli përparim të madh, por përkundrazi theksoi se sa e vështirë do të jetë një rinovim.

Calciomercato.com raporton se samiti në Casa Milan shërbeu për të përsëritur se avokati i anësorit portugez nuk dëshiron të vazhdojë negociatat përkrah Jorge Mendes, i cili ishte njeriu me të cilin Paolo Maldini dhe Ricky Massara shpresonin të flisnin para së gjithash për shkak të marrëdhënie të mira me agjentin dhe mund te kishin arritur nje akord me shpejt!

Konfuzioni i krijuar nga prokura e dyfishtë e firmosur nga Leao përbën një nga problemet e shumta në negociata. Një tjetër është se Milani teknikisht nuk mund të paguajë gjobën që Leao i detyrohej Sporting CP, por ata munden dhe duan ta ndihmojnë duke i garantuar një pagë shumë më të lartë se ajo aktuale.

Ata duan të paguajnë Leaon për të pasqyruar statusin e tij si një lojtar më i mirë brenda ligës, por gjithashtu udhëheqja e kuqezinjve besojnë se ata nuk kanë asnjë lidhje me sagën e Sporting CP.

Megjithatë, një ofertë prej 6 milionë euro neto për sezon nuk do të jetë e mjaftueshme, sepse Leao dhe agjenti i tij duan të paktën 8 milionë euro për të rinovuar.

Ekziston edhe çështja e klauzolës së lirimit të cilën avokati francez dëshiron ta zvogëlojë nga 150 milionë euro aktuale. Do të nevojiten takime të reja pasi vullneti i Leaos për të qëndruar në klub nuk është i mjaftueshëm për momentin, dhe sigurisht duhet të presim për të parë nëse Mendes ka thënë fjalën e tij të fundit.