E kërkoi kombëtarja për miqësoren ndaj Arabisë, Partizani bllokon titullarin e rëndësishëm

Kombëtarja e Arabisë Saudite, e cila ka mundur të kualifikohet dhe do të marrë pjesë në Botërorin e Katarit, ka nisur që tani përgatitjet për kompeticionin më të madh në glob. Dy skuadrat e zgjedhura për të luajtur ndeshje miqësore janë Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria.

Ditën e djeshme trajneri i Maqedonisë së Veriut, Blagoja Milevski, zbuloi në konferencë se ka dashur të grumbullojë disa lojtarë, mes tyre edhe Bekim Rexhepin, gardianin e “demave”, por nuk ka mundur për shkak se disa klube kanë pasur ndeshje në kalendar dhe nuk kanë dashur që t’u largohen lojtarët.

Nga ajo që mëson “Panorama Sport”, në adresë të Partizanit nuk ka mbërritur asnjë shkresë zyrtare për të kërkuar angazhimin e Rexhepit në kombëtaren fqinje.

Gjithsesi, burime pranë klubit bëjnë me dije se palët kanë pasur kontakte jozyrtare, ku trajneri Milevski ka negociuar angazhimin e Rexhepit.

Gjithsesi Partizani ka dashur ta ketë portierin ndaj Teutës dhe ka refuzuar për shkak të mospërputhjes së datave të grumbullimit me ndeshjet e Superiores, duke mos lënë shansin e një kërkese zyrtare.

Nga ana tjetër, Shqipëria i është përshtatur datave të kampionatit tonë dhe Bitri, Skuka, Hadroj dhe Rrapaj menjëherë pas ndeshjes me Teutën, do të fluturojnë drejt Arabisë për t’iu bashkuar Kombëtares.