E rëndë/ Kërcënoi dhe dhunoi babain për një makinë, arrestohet 32-vjeçari

Një 32-vjeçar është arrestuar në Shtime.

Siç njofton Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, personi i identifikuar me iniciale L.G. ka kërcënuar  dhe dhunuar babanë e tij 61-vjeçar. Shkak, sipas policisë, u bë një makinë.

Policia menjëherë i ka marr veprimet e nevojshme dha ka arrestuar personin me inicialet L.G (M.K) i moshës 32 vjeçar, i cili shkak i një mosmarrëveshje për një veturë, kanos babain e tij me inicialet S.G (M/K) i moshës 61 vjeçar dhe shkakton dëme materiale në garazhin e veturës.

I dyshuari është shoqëruar fillimisht në stacionin policor të Shtimes dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të prokurorit të Prokurorisë Themelore të Ferizajt është dërguar në mbajtje për 48 orë.