Kapriçot e motit, breshëri i madh zbardh Tiranën

Dita e sotme ka nisur me diell por pasdite u rikthyen sërish reshjet e shiut madje në disa zona në formë rrebeshi.

Një furtunë shiu para pak minutash është shndërruar në një stuhi breshëri në kryeqytet. Siç mund ta shihni në fotot më poshtë një sasi e madhe breshëri ka përfshirë kryeqytetin dhe malin e Dajtit.

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në lidhje me lëvizjen e njerëzve dhe automjeteve ku disa rrugë janë përmbytur.

FOTO/ Kapriçot e motit, breshëri i madh zbardh Tiranën