Fuqizim në mesfushë, Milani sheh nga Premier! Në verë agjenti takoi Maldinin në Casa Milan

Drejtuesit e Milan, Paolo Maldini dhe Ricky Massara po shohin përpara për mundësitë e mundshme që mund të shfaqen në dritaren e merkatos se janarit, dhe një prej tyre është Douglas Luiz.

Aster Vranckx mbërriti te Milani pikërisht në fund të merkatos së verës si huazim me opsionin për ta blerë nga VfL Wolfsburg, por ai sigurisht që duhet të fitojë besimin dhe gjithmonë do të ketë opsione të hapura për të forcuar mesfushën.

Il Milanista raporton se Douglas Luiz u përmend gjithashtu në javët e mëparshme si objektiv. Braziliani iu propozua Milanit nga agjenti i tij, i cili, nga ana tjetër, takoi drejtuesit në selinë e Casa Milan.

Çmimi i lartë (25 milionë euro ose më shumë) nënkuptonte që marrëveshja ngeci përpara se të ishte në gjendje të avancohej, por Douglas Luiz mund të përfaqësojë një mundësi për të ardhmen pasi ai ka një kontratë që skadon qershorin e ardhshëm dhe diskutimet për një rinovim me Aston Villa nuk po ecin përpara.

Lojtari po tërhiqet gjithnjë e më shumë nga ideja e ndryshimit të ekipit dhe të qenit një transferim i lirë mund ta ndihmojë atë të zgjedhë destinacionin e tij të ardhshëm. Milani vazhdon të ndjekë Douglas Luiz me interes dhe kuqezinjtë do të ishin një destinacion më se i mirëpritur, por ka edhe ekipe të tjera.