Futet në garë edhe një tjetër top klub! Sfidon Chelsea, Manchester City dhe Real mbi Rafa Leaon!

E ardhmja e Rafal Leao-s shqeteson tifozet e Milanit dhe drejtuesit, pasi duhet te zgjidhet pa hyre vera e ardhshme, kur me 1 vit te mbetur nga fundi i kontrates  edhe vlera e kartonit nuk do te ishte si shot nese del ne shitje dhe nuk rinovon…

Dhe lista e pretendenteve duket se po shtohet dita dites! Manchester United është skuadra e fundit që lidhet me një lëvizje për anësorin e Milanit, Rafael Leao, pasi ata e kanë kërkuar atë, thuhet në një raport ne Angli.

Pas një sezoni në të cilin ai shënoi shifra dyshifrore në gola dhe asistime në të gjitha garat për kuqezinjtë dhe u emërua MVP i Serisë A në sezonin fitues të Scudetto-s të Milanit, nuk është çudi që ekipe si Chelsea, Manchester City, Paris Saint. -Germain dhe Real Madrid kanë qenë të lidhur.

Sipas Mirror në Angli, Milani po punon për rinovimin e kontratës së Leaos e cila skadon në qershor të vitit 2024 dhe ata e dinë se gjysma e klubeve elitare të Evropës po e shikojnë situatën me interes.

Midis këtyre skuadrave është edhe Manchester United, i cili dërgoi skautët për të parë secilën nga dy ndeshjet e Milanit kundër Chelseat në Champions League. Raporti shton se Chelsea dhe Manchester City gjithashtu e panë ish-lojtarin e Lille, me blute qe jane skuadra e vetme e interesuar konkretisht.

Chelsea ne vere pa t’i kthehej mbrapsht nje oferte 80 mln euro per yllin e Milanit por ne janar do te provoje serish, ndoshta duke iu afruar 100-110 mln eurove, duke pare dhe se si do te zhvillohen gjerat mes Milanit dhe lojtarit.