Garë e fortë mes Milanit dhe Chelsea-t për talentin e madh francez!

Milan po planifikon lëvizje jo vetëm për të ndihmuar klubin në të tashmen, por edhe për të forcuar skuadrën me talent për të ardhmen, dhe një portier ka hyrë në vështrimin e tyre.

Sipas asaj që raportohet nga gazeta franceze Le10Sport Milani është i interesuar për nënshkrimin e Noah Raveyre nga Saint-Etienne, i cili ka një kontratë me klubin e Ligue 2 që skadon në fund të sezonit.

Duke pasur parasysh mungesën e një marrëveshjeje për një rinovim, Milani ka çdo qëllim që të përpiqet ta nënshkruajë atë në një transferim të lirë, por ata do të duhet të kapërcejnë konkurrencën e Chelseat, i cili tashmë ka lëvizur për të siguruar 17-vjeçarin.

Raveyre ka bërë debutimin e tij për ekipin e pare te Saint-Etienne dhe është gjithashtu në radarin e formimit të ekipit kombëtar francez pasi ai u zgjodh nga vendi i tij për Kampionatin Evropian U17 2022 në prill 2022.

Ai luajti vetëm ndeshjen e fundit në grup, por Franca fitoi turneun duke mposhtur Gjermaninë, Portugalinë dhe Holandën gjatë rrugës. Ne France konsiderohet si nje talent i madh dhe Moncada eshte ai qe ia ka raportuar Maldinit dhe Massara-s!