GDS | Ndryshimet e Piolit para Milan-Monza! Një zgjidhje “e detyruar” nga lodhja…

La Gazzetta dello Sport raporton se lodhja e dukshme e Giroud është shumë e kuptueshme duke qenë se ai është 36 vjeç dhe ka bërë 14 ndeshje radhazi duke mos pushuar fare mes Milanit dhe Frances, sidomos sepse te kuqezinjte mungonin Zlatan Ibrahimovic, Ante Rebic dhe Divock Origi.

Origi deri më tani ka luajtur tetë herë për Milanin me gjithsej 158 minuta në pesë paraqitje në Serie A dhe tre në Ligën e Kampionëve. Në Verona ai luajti për të gjithë pjesën e dytë dhe mund të luaje të shtunën kundër Monzas që në fillim.

Ngarkesa e punës së Giroud duhet të menaxhohet veçanërisht nëse Didier Deschamps vendos ta thërrasë atë për Kupën e Botës në Katar, kështu që do të ketë gjithashtu një hapësirë ​​​​për Rebic.

Deri më tani kroati ka shënuar tre gola dhe ka shtuar disa asistime. Ai shënoi një dygolësh kundër Udineses në ndeshjen e parë të sezonit dhe më pas shënoi edhe në Empoli, dhe hyri në minutën e 45-të së bashku me Origin të dielën duke vendosur Tonalin për të shënuar golin e fitores vonë.

Kjo është arsyeja pse duket edhe një mundësi konkrete që Rebiç të mund të startojë kundër Monzas, duke qenë se ai ka bindur më shumë se Origi në Verona dhe ka bërë deri më tani këtë sezon, me pesë gola në 268 minuta.