Greqia vijon të lëkundet, qytetarët mbeten në rrugë nga frika e tërmeteve

Greqia vijon të ketë lëkundje të forta sizmike të cilët po pasojnë goditjen e madhe që u regjistrua në mesditë, prej 6.3 të shkallës rihtter.

Sërish, në 23:00 me orën lokale greke, u regjistrua një lëkundje me magnitudë 4.3, e cila ishte 22 kilometra në veriperëndim të Elassona me thellësi 10 km.

Ndërkohë, nga frika e madhe, qytetarët kanë dalë nga shtëpitë në këtë zonë. Fatmirësisht deri tani nuk raportohet për viktima dhe të lënduar nga tërmeti, por vetëm dëme materiale.

h.b/dita