Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 8 maj 2022

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 8 maj 2022

DASHI

Ju do të jeni shumë të guximshëm sot, teksa prej 48 orësh nuk keni qenë në gjendje. Ka shumë egërsi tek ju, një gjendje që, megjithatë, mund t’ju çojë në situata të jetesës me shumë nxitim; ju duhet të gjeni një ekuilibër edhe sepse po i afroheni periudhës së rilindjes që mund të sjellë disa ndryshime … dhe e gjithë kjo nuk do të jetë e mundur nëse nuk jeni në kontroll të gjërave tuaja! Shpërblehen marrëdhëniet e rëndësishme, por diçka mund të mos ketë shkuar siç duhet në dy ditët e fundit për shkak të nxitimit…

DEMI

Kini shumë kujdes në këtë ditë, merrni gjithçka me rezerva sepse një gjë e vogël do të mjaftojë për të bërë zhurmë! Ju duhet të zgjidhni një problem sa më shpejt të jetë e mundur dhe dikujt i është dashur të mbrojë diçka që zotëron. Dashuria nuk është shumë më mirë për shkak të ndonjë keqkuptimi ose distanca fizike (ose psikologjike) nga partneri, ose dikush ka qenë i sëmurë ose ka pasur disa çështje të vështira. Ju dëshironi të relaksoheni për një moment, të lini mënjanë shqetësimet tuaja dhe të mendoni vetëm për veten tuaj.

BINJAKËT

Nga e marta e ardhshme Jupiteri nuk do të jetë më disonant, ndaj nuk do të shkoni më “me lëvizje të ngadalta” dhe as nuk do të keni të gjitha vështirësitë e ditëve të fundit në zgjidhjen e gjërave. Deri para pak orësh nuk kishit mundësi të flisnit për një kontratë apo marrëveshje për t’u mbyllur/rinovuar, tani gjërat po ndryshojnë dhe ngadalë po e gjeni çelësin e problemit. Gjithçka që lind në këtë ditë mund të jetë e rëndësishme, edhe në dashuri!

GAFORRJA

Ju ndjeni nevojën për ta jetuar jetën në një mënyrë më të ndërlikuar dhe të thelluar, gjë që megjithatë ju bën edhe pak të shqetësuar sepse kur nuk mundeni (për arsye të ndryshme) nervozoheni. Fillimisht përpiquni të mos bëni gabime që lidhen me të kaluarën, veçanërisht në çështjet vendimtare ose ato që janë të rëndësishme për ju, më pas tregohuni të kujdesshëm në gjithçka, por veçanërisht në dashuri, sepse mbeten disa dyshime. Nëse nuk i kushtoni vëmendje, rrezikoni të ktheheni në një gjendje që rrezikonte të prishte gjithçka!

LUANI

Me Hënën në shenjë dhe Jupiterin në një pozicion aktiv, mund të thoni vërtet fjalën tuaj në këto ditë, kur keni edhe favorin e yjeve (përveç vendosmërisë suaj proverbiale) jeni të pandalshëm dhe nuk ka gjasa të humbisni qëllimin tuaj! Disa orë më parë dikush pati një konfirmim të vogël, nga java e ardhshme shumë do të kenë mundësinë ta bëjnë ose ta zhbëjnë kështu kujdes që të mos tregoheni shumë të nxituar! Sa i përket problemeve dhe çështjeve delikate, nuk mund të mendoni se gjithçka do të zgjidhet brenda natës, megjithatë, duke punuar mirë dhe me përkushtim, gjithmonë merrni atë që dëshironi.

VIRGJËRESHA

Ka ardhur koha të ndaleni dhe të kuptoni se në cilën rrugë po shkoni: racionaliteti është ai që ju tërheq më shumë nga të gjitha, kështu që kur mendoni se nuk jeni në kontroll të situatës (ose keni humbur pak logjikën) e humbisni toruan. Dikush madje ka menduar se do të donte të hiqte dorë nga gjithçka dhe ende nuk është rikuperuar, megjithatë Afërdita nuk është më në opozitë dhe kjo do t’ju ndihmojë të rimerrni kontrollin. Ideja për të harruar të kaluarën dhe për të filluar nga e para, për t’u pajtuar me dikë dhe për të rënë dakord nëse kishte ndonjë problem, po rritet tek ju. Gjithçka do të jetë mirë!

PESHORJA

Sot po ndiheni shumë më mirë se pjesa tjetër e javës, është koha të shfrytëzoni rastin për të gjetur një marrëveshje ose për të zgjidhur disa çështje të pazgjidhura. Mos shtyni më asgjë, por së pari përpiquni të kuptoni kufijtë tuaj dhe të veproni brenda tyre, pastaj do të ketë kohë për të shkuar më tej, por jo tani! Rimëkëmbje edhe nga pikëpamja fizike dhe emocionale, dashuria, nga ana tjetër, duhet të rindërtohet pak.

AKREPI

Jeni pak të lodhur dhe të mërzitur, duhet të relaksoheni, kështu që më mirë të mos dilni kundër askujt dhe të shmangni shkundjen e gjërave (kini kujdes nga diskutimet e mundshme midis prindërve dhe fëmijëve). Ajo që po bëni tani është e rëndësishme si për të tashmen ashtu edhe për të ardhmen, ndaj mos e bllokoni këtë evolucion për arsye të panevojshme. Kohët e fundit keni qenë paksa dembelë dhe kjo ju ka penalizuar duke ju sjellë një rezultat më të ulët nga sa prisnit, përpiquni të qëndroni të qetë sepse sot nuk është vendi për të luftuar!

SHIGJETARI

Keni yje shumë të rëndësishëm: nëse jeni në një situatë premtuese nga pikëpamja sentimentale, vazhdoni të lëvizni duke përfituar nga këto 24 orë intriguese, nëse jeni të angazhuar në një punë që ju kënaq, shumë shpejt do të vijnë vendime të favorshme. Gjërat kanë një shans të mirë për të shkuar përtej pritshmërive, aq më tepër nëse keni rrjetin e duhur të miqësive ose jetoni në një vend ku mund të zhvilloni kontakte. Dhe nga e marta e ardhshme Jupiteri do të jetë aktiv në këtë shenjë dhe do t’ju sjellë avantazhe të mëdha, jini gati dhe mos e përjashtoni veten!

BRICJAPI

Në këto dy ditët e fundit, pas një jave mendimesh dhe reflektimesh, jeni mbyllur pak ose jeni kufizuar në vëzhgimin e asaj që ju ndodh para syve. Është e vërtetë që duhet të shmangni stresin dhe të shpenzoni shumë para, por nuk mund të izoloheni nga frika se mos hasni në probleme të reja, edhe sepse tani keni një kapacitet më të madh për të reaguar dhe nuk jeni aq të dobët! Mjafton të mos bëni gjeste të bujshme (sidomos në punë) dhe çorientimi do të zhduket gradualisht. Kujdes nga fjalët në dashuri ose nëse duhet të mbyllni një marrëveshje dhe ka ende çështje të pazgjidhura.

UJORI

Afërdita e favorshme ju bën më të lirë për të dashuruar dhe për të thënë “jo”: nuk keni ndërmend të pranoni më kufizimet, jeni duke kërkuar një liri më të madhe dhe hapi i parë për ta marrë atë është të shmangni pranimin e gjithçkaje. Ju duhet ta shprehni më së miri krijimtarinë tuaj në mënyrën që ju e shihni të arsyeshme, dhe në varësi të situatës, edhe nëse do t’ju duhet të përballeni me Hënën në kundërshtim që mund t’ju vendosë në rrezik. Ka pengesa për të përballuar ose duhet të jeni pranë një personi që nuk është mirë, jini të fortë!

PESHQIT

Qiell interesant, por kujdes nga qortimet, dikush mund të jetë shpërqendruar shumë dhe t’i ketë hapur vetes një problem për këtë! Jupiteri po ju ndihmon të zgjidhni disa punë të papërfunduara, por tani ka ardhur koha për të prerë drutë e thatë. Në këtë periudhë mund të zgjeroni edhe njohuritë tuaja, të zbuloni vlerën e miqësive të caktuara dhe ndoshta edhe të përjetoni diçka të re.