Humbja me Vllazninë, trajneri i Partizanit “plas bombën”: Mendohet largimi

Partizani largohet “kokë ulur” nga Shkodra. Demat mposhten 1-3 nga Vllaznia në çerekfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë. Një sfidë ku demat nuk ia dolën dot të dalin në lojën e tyre.

Në deklaratat pas ndeshjes për “Oversport” mungoi Giovanni Colella. Sipas drejtorit të “Oversport”, Alban Xhihanit,  timonieri italian ka biseduar për disa minuta me Olsi Ramën dhe Elton Marinin, teksa diskutohet edhe qëndrimi i tij në krye të Partizanit.

Kjo humbje duket se ka tronditur fort stolin e Colellës dhe për shkak të rezultateve të fundit është në dilemë e ardhmja e tij te skuadra e kryeqytetit. Një moment reflektimi për italianin pak ditë para derbit me Tiranën që do të luhet më 6 mars.