Pioli në konferencë: “Një gjë më shqetëson”, pastaj përgjigja për Dinamon e Zagrebit!

Stefano Pioli foli në konferencën për shtyp pas fitores 4-1 ndaj Monzas. “I kënaqur, por nuk ishte një ndeshje e lehtë, i shqetësuar për dëmtimet e shumta, shpresoj se nuk është asgjë serioze, mendojmë se e marta do të jetë e rëndësishme”.

Brahim po te pergjigjet pasi punove me te shume, a do të duhet ta bësh edhe me CDK-në? “Unë jam këtu për të ndihmuar lojtarët e mi, por më pas ata bëjnë shumë vetë. Brahimi bën mirë sepse ka cilësi dhe dëshirë, është krenar, po bën mirë në grup.

Ne duhet të respektojmë kohën e Charles, ai kishte gjysmë shansi dhe është normale të jetë nen presion, por nuk duhet të jetë, ai duhet të vazhdojë të punojë kështu dhe paraqitjet do të vijnë”.

Per pjesën e dytë: “Ne e nisëm shumë mirë, si ekip i vëmendshëm, nuk pesuam asgjë, shfrytëzuam mundësitë që përgatitëm. Nuk më pëlqeu pjesa e dytë, kur duhej të driblonim më mirë, duhej të kontrollonim më shumë, të vraponim më pak ne dhe më shumë topi”.

Për zëvendësimin e Dest: “Bera me te miren qe mendova”. Për Dinamo e Zagrebit: “Ngjashëm me Monzën? Sa i përket vështirësisë, po, përsa i përket mënyrës së lojës, ato janë të ndryshme. Monza është me shumë lojtarë, Dinamo po mbulon më shumë, nuk kanë humbur ende në shtëpi, do të jetë një ndeshje e vështirë dhe themelore, duam të rikthehemi me një rezultat pozitiv”.

Mbi ndryshimet midis Origi dhe Giroud: “Ata janë të ndryshëm, jam shumë i lumtur që i kam të dy, ata mund të më ndihmojnë në bazë të kundërshtarëve që duhet të përballemi. Duke luajtur shumë, nuk mund të presësh që të luash gjithmonë me të njëjtin sulmues. Origi ka më shumë shpejtesi në kundërsulm, por Giroud i menaxhon më mirë situatat e tjera”.