“Isha pak i frikësuar”, surpriza pas Sassuolo-Milan: zbulimi i Kjaer!

Ndeshja mes Sassuolos dhe Milanit përfundon 0-0. Kuqezinjtë, në barazimin e dytë radhazi jashtë shtëpisë, nuk janë në gjendje të çajnë murin e Sassuolo-s dhe të gjejnë golin e fitores. Nota pozitive,rikthimi i Kjaer.

“Të kthehem pas 270 ditësh… kjo është shumë. U desh shumë punë dhe shumë sakrifica. Ne bëjmë më të mirën për ekipin. Tani jam mirë, por pas 80 minutash ndjeva pak dhimbje në shpinë dhe zgjodha të dilja, ndoshta në moshën 24-vjeçare nuk do ta kisha bërë këtë zgjedhje. Shpresojmë që edhe Alessandro Florenzi të jetë mirë.

Gjëja më e ndërlikuar për kthimin? Vetëm se nuk vendos kur dua të vuaj. Gjëja më e vështirë është sigurisht menaxhimi: trajnimi është i ndryshëm nga të luash një lojë që kërkon përpjekje maksimale, dhe kjo është e vështirë. Por sido që të jetë, u ndjeva shumë mirë, ende më mungon të kthehem ne forme”.

“Duhej të fitonim, ne bëmë më mirë se ata, por për mua ishte një surprizë mënyra se si Sassuolo vendosi të luante, të gjithë prapa. Kemi humbur hapin e fundit dhe do të duhet të punojmë për këtë.

Një gjë për të cilën kemi punuar kaq shumë është të kërkojmë thellësi me lojtarët që kemi. Herë pas here ishte paksa e detyruar dhe ne duhet të mësojmë ta menaxhojmë më mirë. Ata u mbrojtën shumë mirë”

Së fundi, danezi ka dashur t’i dërgojë një mesazh Berardit, i cili doli për shkak të lëndimit gjatë ndeshjes: “Pasi kalova kaq shumë kohë jashtë, edhe pse luajta kundër tij, nuk doja që ai të lëndohej, shpresoj që ai të mos jete demtuar shumë. Ne gjithmonë duam më të mirët në fushë, dhe Berardi është. Le të shpresojmë që ai të mos qëndrojë shumë gjatë jashtë”.