“Ishte si një superafrim me zero!” Ish-futbollisti i thur elozhe drejtuesve kuqezi…

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë e vërtetë Scudetto e këtij sezoni të ri të Serisë A: ajo mes Milanit dhe Napolit. Në të dyja anët, si Pioli ashtu edhe Spaletti mund të mbështeten në lojtarë ne forme. Pritshmëria që sillet rreth disa lojtarëve kuqezi është e prekshme: Tonali dhe De Ketelaere janë thirrur të bëjnë më të mirën sonte në San Siro.

Pikërisht për të dy këto talente është shprehur ish-mesfushori i Napolit dhe Milanit. Ish-lojtari ka fituar katër Scudetto në total mes Napolit dhe Milanit, plus një Kupë UEFA dhe një Champions League. Për mikrofonët e La Gazzetta dello Sport sot në stendat e gazetave, De Napoli bëri disa deklarata.

Pasi u vendos në qendër të projektit të ri, duke zyrtarizuar rinovimin e kontratës, Sandro Tonali tregoi cilësi absolute në fushë. Xhevahiri blu, në fillim të shtatorit, në fakt ishte i blinduar nga Milani deri në vitin 2027.

Pikërisht për pyetjen lidhur me Sandro Tonalin e vendosur në qendër të projektit teknik të kuqezinjve, De Napoli shtoi: “Ashtu është. Lojtarë si Sandro, si dhe Nicolò Barella dhe Fabio Miretti janë talente që i duhen edhe kombëtares: teknikë, personalitete dhe mbi të gjitha të rinj. Ky rinovim është një goditje e vërtetë në merkato”.

“Mendoj se dy Milan dhe Napoli do të luajnë për Scudetto-n, por shpresojmë që këtë herë Napoli të fitojë: ky qytet e meriton të rijetojë një gëzim të tillë. Ata janë më të fortit dhe ende mund të rriten. Natyrisht, Interi dhe Juve nuk duhet të përjashtohen kurrë”.