Italia ngre alarmin: Mes tifozëve të Romës ka të infiltruar grekë dhe turq, armiqtë e Feynoord

Përplasjet e djeshme të ultrasve të Feyenoord-it dhe Romës me policinë shqiptare nuk kanë kaluar pa u vënë re nga mediat italiane, të cilat ngrenë alarmin se mes tifozerisë verdhekuqe ka prezencë huliganësh.

Gazeta ‘Corriere dello Sport’ thekson

Rritet tensioni për rendin publik në Tiranë pak orë para finales së Ligws sw Konferencës mes Romës dhe Feyenoord . Pas përplasjeve të natës sw djeshme që çuan në arrestime të shumta, tashmë ka shumë shqetësim për infiltrimin e tifozëve të Paok Salonicco dhe Fenerbahce, armiq të Feyenoord. Policia do të përpiqet të shmangë kontaktet në ndeshjen para dhe pas ndeshjes.

Ndërkohë në krahun tjetër policia ka bërë me dije se do të përpiqet të shmangë kontaktet para dhe pas ndeshjes midis dy tifozerive.