KAOS TE PSG | Mbappe ka prishur raportin me presidentin dhe ka kërkuar shitjen, efekt domino për Leao?!

Lajm i bujshem ka ardhur nga Spanja dhe qe eshte konfirmuar edhe ne France nga L’Equipe, RMC Sport dhe Le Parisien… Marrëdhënia mes Kylian Mbappé dhe Paris Saint-Germain tashmë është konsumuar përgjithmonë, sipas asaj që Marca raporton ekskluzivisht këtë pasdite direkt nga Spanja.

Sipas lajmit, francezi tashmë donte të shkonte te Real Madrid në korrik, por parisienët do të ishin hapur vetëm për një transferim te Liverpool, gjë që më pas u refuzua.

Mbappè do të donte të çlirohej tashmë në seancën e ardhshme të merkatos, por PSG ende synon të mos dorëzohet dhe të mos shesë xhevahirin e tij te Reali, kështu që Reds do të mbeten opsioni i vetëm i zbatueshëm për janarin.

Mbappe ndihet i tradhetuar nga drejtuesit dhe kryesisht presidenti Al-Khelaifi dhe nje nga arsyet ka te beje me faktin se ai priste nje merkato ndryshe dhe me nje qendersulmues te forte per te luajtur ne krah si te kombetarja e Frances.

Gjithashtu, priste edhe shitjen e Neymar ose largimin e tij, raportet me te cilin jane me te ftohta se kurre dhe madje Mbappe beson se miqesia qe ai ka lidhur me Messin e fut ne hije pikerisht francezin. Por, kjo hap nje rruge te re qe mund te perfshije edhe Milanin!

Ne fakt, nese Mbappe do te shitej qe ne janar ose ne fund te sezonit pasi edhe ka rinovuar, atehere PSG do te hidhej ne sulm per te blere sulmuesin e kuqezinjve duke paguar edhe 100 mln euro e siper per kartonin e tij, pasi raportet me Mendes jane te shkelqyera.

Por, ketu ka nje pikepyetje te madhe: Luis Campos do te kishte kerkuar gjithashtu doreheqjen nese Mbappe largohet. Kjo nderlikon gjerat sepse pikerisht Campos, ish-drejtues i Lille, e mori Leaon kur luante te Sporting Lisbona.