Kërkesa për shkarkimin e gjyqtares, KLGJ nis seancën për Enkeleida Hoxhën

Ashtu siç ishte parashikuar, ka nisur sot seanca për shqyrtimin e kërkesës së ILD-së, për shkarkimin e gjyqtares Enkeleida Hoxha.

Kjo e fundit u arrestua pasi akuzohet se është përfshirë në një skemë korruptive në Gjykatën e Krujës.

Gazeta Mapo ka siguruar edhe foto nga brenda sallës ku po mbahet seanca, teksa shihet dhe gjyqtarja Hoxha e ulur në karrige, në pritje të vendimit që do të marrë sot KLGJ.