Ky zakon i mëngjesit do t’ju ndihmojë të humbni kile

Pas 8 orëve gjumë trupit i dihet energji për të nisur ditën, jo më kot rëndësia e konsumimit të mëngjesit është shumë e madhe. Me siguri shumë nga ju nuk e ndajnë kafen nga tavolina në mëngjes, prandaj ne po ju japim një arsye më shumë për ta pirë me qejf. Kafja e mëngjesit ndihmon në humbjen në peshë.

Ajo ndihmon në djegien e dhjamit, zvogëlimin e oreksit dhe personat që e konsumojnë çdo ditë janë më pak të rrezikuar nga diabeti dhe obeziteti. Kështu që mos hiqni dorë prej saj!/revistawho.com