Legjenda këshillon: “Leao, jam dakord me Maldinin. Rritu te Milani, ose bëji një pyetje vetes mbi Chelsea-n…”

Jean-Pierre Papin flet sërish. Ish-lojtari i Milan – i intervistuar nga La Gazzetta dello Sport – ka thene fjalën e tij për francezët në ekipin kuqezi por më pas fokusohet te Rafael Leao, aktualisht lojtari më i mirë në Serie A.

Nesër do të jetë një ndeshje kundër Napolit. Skuadra e Luciano Spallettit është sigurisht ajo që po ecën më mirë për momentin. Djalli do të duhet të bëjë pa sulmuesin portugez, por do të mund të llogarisë te kampionët e tjerë, duke filluar nga Mike Maignan.

Papin nuk ka dyshime për portierin e Milanit: “Për momentin ai është portieri më i mirë në botë. Ai gjithmonë shënon 2-3 pritje të jashtëzakonshme për ndeshje, dhe më pas nuk gabon kurrë: ka rregullshmëri të madhe. Ai ishte tashmë i fortë në Lille, por kalimi te Milan e bëri atë të bënte një hap në cilësi. E ardhmja është e tij, edhe në kombëtare”.

Giroud si Ibrahimovic – “Zlatan është një fenomen që duhet studiuar. Për një qendërsulmues sot është gjithnjë e më e vështirë të mbajë një nivel të lartë ndërsa ai rritet. Olivier duhet ta menaxhojë veten me mençuri: duhet të jetë i vetëdijshëm se do të luajë më pak dhe ta kthejë këtë aspekt në favor të tij. Nëse ai nuk kërkon shumë nga trupi i tij, ai do të jetë në gjendje të mbajë disa standarde “.

Legjenda këshillon: “Leao, jam dakord me Maldinin. Rritu te Milani, ose bëji një pyetje vetes mbi Chelsea-n..."

Jo një fillim emocionues për De Ketelaere – “Bruges nuk është Milan. Është një hap që çdokush do ta paguante, por cilesite duken direkt. Tonali? Ai po rritet vazhdimisht, ai ka një ndjenjë të madhe pozicioni, ai mund të bëhet shpirti i ekipit ”

Një përmendje e Rafael Leaos është e pashmangshme. Mungesa e tij do të jetë shumë e madhe. Papin flet edhe për të ardhmen e sulmuesit: “Është një mungesë e madhe, e kotë ta fsheh. Leao është lideri: ka shpejtësi, imagjinatë dhe shënon gola shumë të rëndësishëm, si në derbi.

E ardhmja? Jam dakord me Paolo, Leao shikon skuadrën e Chelseat dhe pyet veten: “Sa hapësirë ​​do të gjeja si titullar?”. Te Milani është i paprekshëm, di të shprehet dhe i njeh në mënyrë perfekte shokët e skuadrës. Qëndrimi dhe rritja te kuqezinjtë është zgjidhja më e mirë”.