Lele Adani çmendet pas Pierre Kalulu pas Milan-Juventus! Komenti i tij te Bobo TV

Dje në transmetimin e zakonshëm të drejtpërdrejtë online në Bobo TV u fo per Milan-Juventus. Një ndeshje e fituar me meritë nga kuqezinjtë, të aftë për të goditur dhe menaxhuar rezultatin. Daniele Adani, tashmë një komentator i njohur televiziv dhe një adhurues i madh i futbollit ‘show’, ka dhënë mendimin e tij për suksesin e Milanit.

Duke theksuar performancën e një lojtari të caktuar. Vëmendja e Adanit u kthye te Pierre Kalulu. Mbrojtësi i ri i kuqezinjve vlerësohet shumë nga Lele, i cili e shfrenoi jo pak krahasimin për një ndërhyrje vendimtare të francezit.

Loja e Kalulu u zhvillua midis rrëmbimeve të shkëlqyera dhe mbylljeve të dukshme mbrojtëse. Në veçanti, me ndërhyrjen ndaj Moise Kean, mbrojtesi i ardhur nga Akademia e Lyon ishte thjesht i pabesueshëm.

Francezi i Milanit shpëtoi një gol, duke ndërhyrë te sulmuesi i Juventusit me një rrëshqitje të pabesueshme në kohë, duke devijuar kështu një goditje të destinuar për në rrjetë.

https://twitter.com/i/status/1579365426920030211

Adani e lartësoi kështu: “Mbyllja që i bën Kalulu Kean-it më kujtoi Franco Baresi apo Nesta, është një nga mbylljet e njeriut të fundit që nuk dorëzohet kurrë”. Krahasime të pabesueshme për Kalulu i cili në Itali po shfaq gjithë vrullin e tij futbollistik, por edhe një ndjenjë pozicioni tipike për mbrojtësit e mëdhenj.

Drejtuesit e klubit jane duke pare edhe ceshtjen e lidhur me rinovimin e Kalulu, pasi kontrata e tij skadon ne vitin 2025 dhe nuk eshte se ka ndonje nxitim te madh, por sigurisht qe duhet blinduar qe tani.