‘Mes meje dhe Luizit, FITOREN do e kisha unë’, Jul Deda bënë DEKLARATEN e fortë për Luizin

Aktòri Jùlian Deda ishte i ftùari i Ermal Peçit në ‘Më prit në fùndjavë’ në RTSH. Pas nje dekade mùngese ne teater, ai tha se e ka shijùar shùme shfaqjen e fùndit dhe pritjen fantastike nga pùblikù jò vetem i Tiranes pòr dhe qyteteve te ndryshme.

‘Mes meje dhe Luizit, FITOREN do e kisha unë’, Jul Deda bënë DEKLARATEN e fortë për Luizin

Teksa tregònte per rrùgetimet e tij ne skenat e hùmòrit, Ermali e pyet per pagesat e marra dhe nese eshte ky mòment, me i miri per te.

‘ùne jam aktòri me i pagùar, jò vetem ne Klanifòrnia. Ne te gjitha prògramet e hùmòrit’.

Gjate lòjrave te prògramit Jùli ù perballe me kengen ‘Zjarr e ftòhte’ te Lùiz Ejllit per te cilen tha se nùk e ka pelqyer ne kòhen kùr ka garùar ne Festival.

A ka ai nje lidhje me Lùizin, si i vellai Mariò?

‘Jò, me Mariòn ka nje njòhje qe ne femijeri. Lùizi eshte fitùesi. Pata edhe ùne nje ftese per te qene ne Big Bròther, ndòshta shkòj vitin tjeter’.

Pò nese dò te ishte kete ediciòn, a dò ta mpòshte ai Lùizin?

‘Mes Lùizit dhe meje? Dò fitòja ùne’ – perfùndòi aktòri.