“Mezi pres të shijoj talentin tënd edhe për ca kohë” Vizitë e këndshme për Zlatan Ibrahimovic

Clarence Seedorf është kthyer për të vizituar mikun e tij Ibra. Ditën e djeshme, siç dëshmohet nga fotoja e postuar në profilet sociale nga ish-10-shi i Milanit, të dy janë takuar për të rijetuar të kaluarën e bukur të ndarë te kuqezinjtë…

Në veçanti, ata luajtën dy sezone së bashku (i vetmi i Ibrahimovicit të parë me Djallin dhe i fundit i holandezit në Milano). Në këtë kohë, nga viti 2012 e deri më sot, duket se ata kanë kultivuar një miqësi që nuk ka të ndalur.

Vlerësimi i ndërsjellë mblidhet lehtësisht nga mbishkrimi i shtuar në postimin e Seedorf në Instagram për Ibrën: “Takim i shkëlqyer me mikun tim Ibrahimovic.

Është kënaqësi që të shoh përsëri në fushë dhe mezi pres të shijoj talentin tënd edhe për ca kohë” Dhe me siguri Clarence, si dhe tifozet, së shpejti do të jenë të kënaqur.

Në të vërtetë, pas thirrjeve me Torinon dhe Monzën, Zlatan u dërgua në fushë nga Pioli për Milan-Atalanta dhe mund të bëjë të njëjtën gjë të shtunën kundër Fiorentinës. Suedezi u stërvit sërish sot me grupin në Milanello…