Milan-Chelsea, një prani e rëndësishme në San Siro: askush si ai

Milan-Chelsea me shumë gjasa përfaqëson një udhëkryq për Champions League. Pas humbjes së hidhur të ndeshjes së parë në Londër, kuqezinjtë janë të detyruar të japin gjithçka për të arritur një rezultat në San Siro.

Duhet të shmangen pengesat në renditjen e grupit dhe të hapet rruga për ndeshjet e ardhshme. Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë të përballesh me skuadren e Graham Potter. Ndeshja e Stamford Bridge dha paralajmërime të mëdha.

Milani do të jetë ende në gjendje të llogarisë në një prani të rëndësishme nesër mbrëma në San Siro, e cila do të jetë në gjendje t’i japë një plus synimeve dhe dëshirës për të bërë mirë të Piolit dhe lojtarëve të tij.

Sa i përket Milan-Juventus, në fakt, Gerry Cardinale do të ulet në tribunë. Për ta raportuar është Tuttosport. Pronari kuqezi nuk dëshiron të humbasë një ndeshje kaq të rëndësishme, e cila mund të tregojë shumë për rrugën e djallit në Champions League.

Themeluesi i RedBird ka pasur fatin deri më tani të ndjekë dy ndeshje shumë të rëndësishme, të dyja të fituara nga Milani i tij ne San Siro. Derbi i Milanos ndaj Interit dhe pikërisht sfida e fundit e ligës ndaj Juves. Dhe Cardinale duket se është bërë një hajmali e vërtetë për kuqezinjtë në këtë kuptim, sa here luhet ne San Siro.

Asnjë pronar tjetër i Milanit nuk kishte arritur të gezonte ne përplasjet e para të drejtpërdrejta kundër Interit dhe Juventusit ne debutimin e tyre ne tribune. As presidentët legjendar si Silvio Berlusconi, Franco Carraro, Andrea Rizzoli dhe Piero Pirelli, për të përmendur më të suksesshmit.

Shpresojmë që prania e tij në San Siro nesër mbrëma të sjellë rezultate të mira për skuadrën e Piolit. Jo në terma supersticiozë, por në motivim dhe guxim! Gerry Cardinale shpreson për një të ardhme të begatë për klubin e tij, në Itali dhe në Evropë.