Milani dhe Juventusi udhëheqin garën për yllin e Manchester Unitedit

Jessie Lingard do të largohet nga Manchester United si një transferim i lirë muajin e ardhshëm dhe ai mund të bëjë lëvizjen në Itali, me Juventusin dhe Milanin që kryesojnë garën për të siguruar nënshkrimin e tij.

Sulmuesi 29-vjeçar anglez do të ndërpresë lidhjen e tij të gjatë në karrierë me Djajtë e Kuq në fund të këtij sezoni, duke e detyruar atë të gjejë një klub të ri ndërsa kërkon të sigurojë një vend në skuadrën e Anglisë të Gareth Southgate për Kupën e ardhshme të Botës në Katar.

Ndërsa ai gjeti formën e tij të mirë me West Ham, mund të tundohet nga një projekt më konkurrues.

Siç raportohet nga ESPN, nuk ka mungesë të interesimi në Ligën Premier për Lingard, por aktualisht Juventus dhe Milan udhëheqin garën për ta marrë atë në një transferim të lirë.

Të dy klubet kanë shfaqur interesimin e tyre, por ata do të duhet të mposhtin konkurrencën nga skuadrat angleze dhe të huaja.

Gjatë periudhës së tij të shkurtër të huazimit me West Ham sezonin e kaluar, Lingard shënoi nëntë gola dhe dha pesë asistime në 16 paraqitje, duke treguar se çfarë është i aftë kur i jepet një shans i fortë.