MN | Lista UEFA, ja kush mund të qëndrojë jashtë Champions te Milani!

Deri në mesnatën e sotme, Milani do të duhet të dorëzojë listën e futbollisteve te perfshire ne Champions League qe do te shohe, sic tha edhe Stefano Pioli në konferencë, disa shkurtime të dhimbshme sa i perket vendimit per te grumbulluar lojtare.

Me siguri Zlatan Ibrahimovic do të jetë jashtë liste, ashtu si dhe Tiemoué Bakayoko. Praktikisht, suedezi kthehet ne janar kurse mesfushori francez eshte jashte projektit dhe madje ne keto dite po mundohet te gjeje nje sistemim ne Turqi, ku merkato eshte ende hapur.

Nga lojtarët e rinj në merkato, megjithatë, vetëm Sergino Dest do të përfshihet në mesin e lojtarëve të paformuar te Milani qe mund të përdoren ndërsa Vranckx dhe Thiaw nuk do të regjistrohen. Alessandro Florenzi, i cili eshte nje produkt italian, nuk do të përfshihet gjithashtu pas dëmtimit të pësuar ndaj Sassuolos.

Pritet te merret nje vendim për Yacine Adli ndërsa, siç raporton Peppe Di Stefano për Sky Sport 24, ka një fletë balotazh mes Ciprian Tatarusanu dhe Fode Ballo-Touré.

Sipas asaj që mësoi MilanNews.it në orët e fundit, mund të jetë portieri rumun ai që do të pësojë shkurtimin e gjashtë dhe të fundit. Në atë rast, Jungdal do të përfshihej si portieri i tretë pas Maignan dhe Mirante.