Moment i artë edhe jashtë fushe! Zemra e Alexis e vjedhur … nga një vajzë nga Messina që jeton në Milano – FOTOT

Alexis Saelemakers ka rigjetur golat dhe gezimin! Mesfushor belg është protagonisti i madh i kuqezinjve në netët e Ligës së Kampionëve: dy gola në po aq ndeshje për mesfushorin e Stefano Piolit që konfirmon serinë e tij si “bomber” kupe.

Nga fusha në jetën e tij private, mesfushori belg duket se po përjeton një “moment të artë”. Alexis do të kishte nisur një “marrëdhënie” me një vajzë nga Messina që jeton në Milano.

Moment i artë edhe jashtë fushe! Zemra e Alexis e vjedhur ... nga një vajzë nga Messina që jeton në Milano - FOTOT

Chiara Cannata, studentja 25-vjeçare, frekuentuese e zellshme e tribunës vip të San Siros, së bashku me shumë “wags” të tjerë si Zoe Cristofoli (e fejuara e Theo Hernandez) dhe Juliette Pastore (partnerja e Sandro Tonalit), dje ndau disa ” histori të fshehta” në Instagram që përshkruajnë ngazëllimin me gjysmë zemre të Saelemakers shoqëruar me fjalët “para siempre”.

Moment i artë edhe jashtë fushe! Zemra e Alexis e vjedhur ... nga një vajzë nga Messina që jeton në Milano - FOTOT

Diçka më shumë se një e dhënë që konfirmon atë që tashmë ka rrjedhur nga njerëzit e afërt të vajzës. Chiara është e bija e tregtarit Messina Tommaso Cannata, i njohur në qytetin e Messina-s për perandorine e furrave te bukes! Në vitet ’90, Cannata shquhej si një pararendës dhe propozonte fokaçe që sot do t’i quanim gustator, për delikatesën e brumit dhe mbushjet me produkte të shkëlqyera.

Moment i artë edhe jashtë fushe! Zemra e Alexis e vjedhur ... nga një vajzë nga Messina që jeton në Milano - FOTOT

Boutique del Pane i tij në qendër të Mesinës është bërë shpejt një pikë referimi për cilësinë e traditës siciliane. Hapi tjetër ishte hapja e I Compari në Milano, me gruan e tij Nicoletta, fëmijët e tyre Salvo dhe Chiara. Pikerisht ne Milano ka nisur njohja e Saelemaekers me vajzen dhe duket se gjerat jane serioze…

Moment i artë edhe jashtë fushe! Zemra e Alexis e vjedhur ... nga një vajzë nga Messina që jeton në Milano - FOTOT