“Mund, djersë dhe lot”: Ibrahimoviç ble një jaht përrallor 15 milionë € dhe ndan videon

Zlatan Ibrahimovic ka blerë një jaht të ri përrallor. Me një pishinë të integruar infinity, 5 suita, garazh jet ski dhe ambiente të brendshme luksoze të porositura dhe shpërndan videon në IG.

Është një perlë me vlerë mbi 15 milionë euro. Në një video të postuar në rrjetet sociale, ai tregon disa nga detajet marramendëse të blerjes së tij të re dhe i lë pa fjalë ndjekësit.

Zlatan Ibrahimovic nuk ka kursyer asnjë shpenzim për jahtin e tij të ri Benetti, i cili është i pajisur me çdo komoditet. Ai mund të strehojë deri në dhjetë persona në pesë suitat e tij, duke përfshirë një suitë pronari në kuvertën kryesore, dy “VIP” dhe dy kabina dyshe të vendosura në kuvertën e poshtme.

Padyshim të gjitha të pajisura me banjo private. Përveç kësaj ka shtatë kabina të tjera, të destinuara për anëtarët e ekuipazhit. Varka është e pajisur edhe me një pishinë me xham, e rrethuar nga një zonë ndenjie me divane të rehatshme ku mund të pushosh në det të hapur.

Ka edhe me një palestër të pajisur plotësisht ku su!muesi i AC Milan mund të mbajë në formë edhe gjatë pushimeve. Ekziston edhe një garazh për ski jet, një tender për lidhje me kontinentin dhe Seabob. E gjithë është 34 metra e gjatë dhe në pesë nivele lartësie. Në rrjetet sociale tregon gjithçka me një video të xhiruar me dron dhe ndjekësit ëndërrojnë.

Në Instagram, Zlatan Ibrahimovic ndau një video befasuese që tregon mrekullitë e jahtit të tij ultra luksoz, i gjithi Made in Italy. Por pikërisht me një tjetër postim ka tërhequr vëmendjen, duke dërguar një mesazh shumë të qartë. Fillimisht shohim imazhin e tij si fëmijë në një varkë në lumë dhe menjëherë më pas, futbollisti portretizohet në varkën e tij të re. “Blo!od, Sweat & Tears” është shkruar si mbishkrim. Si për të thënë se gjithçka është e mundur, nëse bëni përpjekje.