Nami në Kosovë! Rr ahje masive mes Plisave e Xhebrailave (video)

Prishtina e Ballkani do të luajnë duelin derbi të xhiros së pestë në Albi Superligë. Ky duel do të nis nga ora 20, dhe zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan FFK.E pra duelit është parë një përleshje e madhe mes tifozëve të dy skuadrave.

Nuk dihet ende nëse ka pasur provokime nga dy tifo grupet. Takimi nis nga ora 20:00 dhe po luhet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Kujtojmë që Ballkani të enjtën luan në UEFA Conference League.

Prishtina dhe Ballkani, është derbi që luhet në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superligën e Kosovës. Ndeshja që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, fillon në ora 20:00.

Prishtina aktualisht gjendet në vendin e tretë dhe ka grumbulluar shtatë pikë. Në anën tjetër, Ballkani gjendet në pozitën e katërt me një më pak.

Formacioni zyrtar i Prishtines: Nika, Mici, Pllana, Kryeziu, Krasniqi, Bytyqi, Hamiti, Useini, Uka, Pefqeli, Gashi. Trajner: Ismet Munishi

Foracioni zyrtar i Ballkanit: Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, Jashanica, Dellova, A.Thaqi, Emërrllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani. Trajner: Ilir Daja.