Ndahet nga jeta ylli i ‘Friends’

Mike Hagerty, një aktor personazhi i njohur për rolet e tij në shfaqje si “Friends” dhe filma si “Overboard”, ka ndërruar jetë, tha Bridget Everett, aktorja e tij në “Somebody Somewhere” të HBO-së në një postim në Instagram.

“Me pikëllim të madh, familja e Michael G. Hagerty njoftoi vdekjen e tij dje në Los Angeles. Një aktor i dashur i personazheve, dashuria e tij për qytetin e tij të lindjes, Çikago dhe familjen e tij ishin gurët e themelit të jetës së tij”, thuhet në deklaratë.

Hagerty luajti babain e Everett në serialin HBO.

“E doja Majkun në momentin kur e takova”, shtoi Everett në një postim tjetër. “Ai ishte kaq i veçantë. I ngrohtë, qesharak, nuk takova kurrë një të huaj. Jemi të shkatërruar që ai ka shkuar”.

Ndahet nga jeta ylli i ‘Friends’

Gjatë viteve, aktori grumbulloi një listë të gjatë të roleve të të ftuarve televizivë, kryesisht në komedi, por edhe në drama si “ER” dhe “Deadwood”.

Përveç “Friends”, ai u shfaq në një episod të paharrueshëm të “Seinfeld” si pronar i një dyqani veshjesh dhe pati role të përsëritura në komeditë “Lucky Louie” (me protagonist Louis CK). “The George Carlin Show” dhe së fundmi “Brooklyn Nine-Nine”.