NOTAT/ Dobët Asllani, mesfushori shqiptar jo në lartësinë e duhur, Berisha me faj

Empoli dhe Torino matën forcat sot në drekë, me ekipin mik që fitoi 1-3 në Castellani.

Për të besuarit e Andreazzolit, titullar ishte vetëm Kristjan Asllani nga shqiptarët. Në notat e publikuara pas sfidës, Asllani është vlerësuar me 5.5.

 

8i

“Vetëm një gjuajtje në portë me anë të goditjes së lirë.  Gabon në fazën e ndërtimit dhe duhet të rrisë cilësinë e driblimit” – shkruhet në përshkrimin e notës.

Në krahun tjetër, mes shtyllave te Torino ishte Etrit Berisha, teksa nota për të është 5.

“Empoli thuajse asnjëherë nuk godet në portë, falë Pinamonti i cili mban ekipin përpara. Ka faj te goli i Zurkowskit” – shkruhet në përshkim.

8ii

(BalkanËeb)