Partizani mbetet thatë, Teuta zyrtarizon dy goditjet e mëdha në merkato

Albion Marku dhe Devid Fejzulla janë lojtarët më të rinj të Teutës, që bën kështu një lëvizje të rëndësishme në mbyllje të merkatos për të përforcuar radhët e saj.

I pari është një emër i njohur i kampionatit shqiptar dhe deri dje në mbrëmje ka pasur negociata të avancuara me Partizanin, por duke qenë se është në pronësi të Dinamos, në fund është arritur marrëveshje mes klubit blu dhe atij durrsak për huazimin e mbrojtësit të djathtë.

E njëjta formulë është ndjekur edhe me 19-vjeçarin Devid Fejzulla, i cili debutoi në elitën e futbollit shqiptar me fanellën e Dinamos gjatë sezonit të fundit.

Mesfushori 19-vjeçar, i cili ra në sy me golin e tij të shënuar ndaj Laçit në sezonin e kaluar në Superiore pritet të nisë një aventurë të re duke lënë 18-herë kampionët e Shqipërisë të cilët nga ky sezon do të garojnë në Kategorinë e Parë.

Afrimi i Markut blindon krahun e djathtë të mbrojtjes së Teutës, aty ku është edhe Hektor Idrizaj. Nga ana tjetër, Fejzulla i shton fantazinë në mesfushë “djemve të detit”.

Partizani mbetet thatë, Teuta zyrtarizon dy goditjet e mëdha në merkato

Për Markun ka pasur shumë interesim edhe nga Partizani e Tirana, por Teuta është treguar më e zonja dhe ka arritur marrëveshjen me lojtarin.