Pasi vrau babain e Nicki Minaj, gjykata merr vendimin zhgënjyes për Charles Polevich

Shoferi i akuzuar për aksidentin  ku u vra babai i Nicki Minaj në Long Island është deklaruar fajtor për akuzat e veprës penale të largimit nga skena. Ai do të marrë jo më shumë se një vit burg, tha gjykatësi duke mërzitur nënën e Minaj. Në shkurt të 2021, Charles Polevich, goditi dhe vrau Robert Maraj-in.

Charles Polevich, biznesmeni 71-vjeçar, ka pranuar në gjykatën e qarkut Nassau se e la Robert Maraj në anë të rrugës të vdekur.  Biznesmeni e goditi atë ndërsa po ecte përgjatë një rruge me dëborë në Mineola në shkurt 2021.

Polevich, i cili më vonë u dorëzua në polici, u largua nga vendi i ngjarjes pasi fillimisht u ndal dhe vuri re se Maraj ishte plagosur rëndë, sipas policisë. Maraj u dërgua në një spital ku iu nënshtrua një operacioni për plagët e marra Maraj dhe ndërroi jetë ditën e nesërme.

Polevich fillimisht do përballej me deri në 11 vjet burg. Në vend të kësaj, pas lirimit të tij pas një viti, ai do të përfundojë shërbimin në komunitet dhe do t’i pezullohet licenca, sipas raportit nga policia.

Nëna e Nickit dhe gruaja e Marajt, Carol Maraj, shprehu zhgënjimin e saj me vendimin dhe tha:

“Unë nuk jam e shokuar me kaq, një vit burg. Jam e zemëruar shumë. Fillova të dridhem sepse më solli të gjitha kujtimet e asaj nate kur isha ulur në spital”