Po pret prej kohësh ftesën e Rejës, shqiptari zgjidhet lojtari i muajit në Angli

Anis Mehmeti është duke kaluar një formë fantastike në Angli. Lojtari i ëycombe është protagonist në League One, teksa ka realizuar pesë gola në këtë nisje të kampionatit.

Ndërkohë ky futbollist është përzgjedhur mes më të mirëve për lojtarin e muajit shtator në League One, një arritje jo pak e vogël për të.

Megjithatë Mehmeti mbetet ende në pritje të një ftese nga Kombëtarja A, pasi është grumbulluar vetëm nga Alban Bushi te Shpresat e U-21.

Ajo që duhet theksuar është fakti se pavarësisht se bëhet fjalë për nivelin e tretë të futbollit anglez, ky kampionat është më tepër konkurrues sesa nivelet e dyta të shumë kampionateve të tjera në Europë.

Kur Reja grumbullon lojtarë që luajnë në ligën e parë dhe të dytë të Danimarkës, Hungarisë, Turqisë, pse mos të ftojë dhe një lojtar të tillë?

Aq më tepër që Shqipëeisë i duhet shumë për momentin një lojtar fantazist si Mehmeti, edhe pse Reja duket se nuk i ka fort qejf këta lojtarë.