Policia shton kontrollet pas atentatit në Tiranë,

Drejtori i Policisë, Gledis Nano ka urdhëruar shtimin e kontrolleve pas ngjarjes së rëndë ditën e sotme.

27- vjeçari Aleksandër Sadikaj humbi jetën ndërsa ngiste makinën e tij tip “Volksëagen”  e cila shpërtheu gjatë lëvizjes.

18 sulme me tritol janë shënuar brenda këtij viti dhe ky i sotmi ishte i pari që shënoi një viktimë.

Nisur nga ngjarja e rëndë, Nano ka urdhëruar drejtoritë vendore dhe komisariatet të marrin masa për situatën kriminale duke organizuar kontrolle blic për persona që janë në kërkim apo që lëvizin me armë.