Primavera e Abate fiton dhe bind: një tjetër aksion spektakolar. El Hilali fantastik, 5 gola në 3 ndeshje | VIDEO

Skuadra Primavera e Milan mori fitoren e parë të sezonit sot ne mesdite pasi mundi Cesena 5-1 në Qendrën Sportive Vismara. Sigurisht që nuk ishte një fillim ideal për mbretërimin e Ignazio Abate si kryetrajner i Primavera-s pasi humbën 5-3 kundër Frosinone në raundin e parë të sezonit – duke pranuar katër gola në pjesën e dytë – dhe pasoi me humbjen në Sampdoria.

Megjithatë, skuadra më në fund arrin të marrë tre pikët e para të sezonit të ri falë autogolit nga Elefante pas 10 sekondash, një dygolesh nga El Hilali plus golat e Marshage dhe Longhi në pjesën e dytë për të mbyllur fitoren.

Pati një paraqitje të shkëlqyer nga El Hilali, i cili ishte një lider i vërtetë në gjithçka që Milani bëri në lojë, duke shënuar një dopietë fituese në ndeshje siç u përmend dhe duke e çuar numrin e tij personal në pesë gola në tre ndeshjet e para të ligës deri më tani.

Paraqitje mbreslenese edhe nga 18 vjecari Marshage, mesfushor qendre. Javen e ardhshmne të kampionatit Primavera 1, Milani do të përballet me Fiorentinën, një rivale shumë e fortë. Do të jetë një test pjekurie për kuqezinjtë, të cilët do të kthehen në fushë të premten më 2 shtator në orën 17:00 në Toskanë.

Milan Primavera kishte nevojë për këtë fitore dhe ajo erdhi duke u shprehur edhe për një lojë të mirë. Abate dëshiron ta bëjë ekipin e tij të luajë mirë dhe sot ai pati disa përgjigje të mira. Gjatë ndeshjes pati disa veprime interesante. Performanca e sotme duhet të jetë një pikënisje e rëndësishme për të ardhmen.