Probleme për Tonalin? Mancini qetëson tifozët kuqezi nga grumbullimi

Humbja e Milanit kundër Napolit mund të ketë qenë e kushtueshme në më shumë mënyra sesa vetëm rezultati, pasi gjendja e Sandro Tonalit duhet vlerësuar.

Siç u raportua më herët, mbrojtësi i majtë Theo Hernandez ka pësuar një problem dhe për këtë arsye do të mungojë në dy ndeshjet që Franca do të luajë kundër Austrisë dhe Danimarkës në Ligën e Kombeve (22 dhe 25 shtator). Davide Calabria do të monitorohet për shkak të një problemi muskulor.

Sipas La Gazzetta dello Sport, duhet të monitorohet edhe situata në lidhje me Sandro Tonalin. Asgjë e veçantë nuk ishte filtruar nga kuqezinjtë pas humbjes kundër Napolit në lidhje me një dëmtim të mundshëm, por trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka hedhur dyshime mbi gjërat.

Në konferencën e tij për shtyp më herët sot, kur u pyet për Tonalin tha: “Nuk mendoj se është një problem i madh”. Kjo sigurisht sugjeron që ekziston një problem dhe në Coverciano ka kontrolle në vazhdim, por nuk ka nevojë për alarm ende.