Pronari i hotelit filmonte klientët kur bënin “gili-vili”: E bëja për përdorim personal

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur së fundmi në Greqi. Bëhet me dije nga mediat e huaja se një çift që qëndronte në një hotel në fshatin Kassandra në Halkidiki raportoi se gjetën një kamerë të fshehtë vëzhgimi në dhomën e tyre që regjistronte momentet e tyre private.

Ankesa është bërë më 30 shtator kundër pronarit të banesës, ndërsa është dorëzuar edhe shkresa e lëndës për vazhdimin e hetimeve paraprake.

Çifti ka vënë re kamerën e fshehtë më 29 shtator dhe të nesërmen ka denoncuar pronarin në Polici, në mënyrë që të vijojë procesi i vetëkontrollit.

Në një hetim të kryer nga autoritetet, u zbulua se të paktën dhjetë çifte të tjera ishin regjistruar vetëm në këtë dhomë, ndërsa kamerat ishin në të gjitha dhomat e akomodimit.

Pronari i hotelit është i lirë. Sipas GRTimes.gr, pronari i hotelit ka dhënë një deklaratë në policinë e Kasandrës dhe më pas është liruar, shkruan protothema.

Gjithashtu, sipas GRTimes.gr, burri ka theksuar në dëshminë e tij se po regjistronte momentet private të qiramarrësve për përdorim personal. Hetimi do të vijojë nga SHT Kasandras.